GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

20.03.2020 - Akcja #zostanwdomu


Akcja #zostanwdomu nie musi być dla nas utrapieniem, wolny czas możemy aktywnie spożytkować np. na:
*Spacer - ale tylko w wyludnione miejsca (należy unikać parków czy placów zabaw) np. spacerując po lesie możemy zaobserwować naturę budzącą się do życia - możemy wypatrzeć stukające dzięcioły czy nowe małe pączki liści na drzewach.
*Porządki - czas możemy wykorzystać na wiosenne porządki, lecz pamiętajmy by robić je rozsądnie i praktycznie wykorzystać odpady!

  1. Niepotrzebne rzeczy możemy oddać nowym właścicielom
  2. Zepsute rzeczy można naprawić - teraz mamy na to czas!
  3. Stare rzeczy jak np. ubrania możemy przerobić na nowe
  4. Nie zapominajmy oczywiście o najważniejszej rzeczy Segreg-Akcji!
*Przygotowanie jedzenia - ze swoich zapasów możemy zrobić wyszukane potrawy na które nie miało się czasu wcześniej, pamiętając przy tym by nie marnować żywności i zużywać tę, która ma bliski termin ważności.
*Gry i zabawy ekologiczne we wspólnym rodzinnym gronie
*czytanie książek
* Refleksje dotyczące interwencji ludzi w otaczające nas środowisko. Jednym z niesamowitych dowodów naszej ingerencji jest pojawienie się delfinów w Weneckich kanałach, przez które jeszcze nie dawno przepływały gondole z turystami, poza tym jakość i czystość wody polepszyła się, w końcu widać dno!
Wolny czas może sprzyjać różnym aktywnościom, a Wy jakie macie inspiracje spędzania tego czasu?
#zostanwdomu #stayathome #aktywnyczas #porzadki #refleksje #segregakcja

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry