GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

22.06.2023 - Aktualizacja wpisu w systemie BDOPrzedsiębiorco!

Prowadzisz jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego? Działasz w branży gastronomicznej i oferujesz produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych objęte ustawą Anty-Plastikową?

Jeśli spełniasz powyższe warunki, to do 24 sierpnia 2023r. zobowiązany jesteś dokonać aktualizacji wpisu w systemie BDO w związku z wejściem w życie Ustawy Anty-Plastikowej. Przypominamy, że od 24 maja 2023 r. masz obowiązek prowadzić ewidencję produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych oraz oznakowania tych produktów. Należy zauważyć, że nowe przepisy dotyczą również produktów, które zawierają częściowo tworzywa sztuczne!

Ustawa Anty-Plastikowa nakłada na przedsiębiorców szereg ustawowych obowiązków. Najnowsze zmiany dotyczą przede wszystkim branży gastronomicznej. Przepisy stanowią istotne wyzwanie również dla producentów żywności oraz całego sektora opakowań, wpływając na ich działalność.

Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku aktualizacyjnego?

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!

Skontaktuj się z nami!

Nasz doświadczony zespół dokona analizy działalności Państwa firmy, pomoże w szybkim i sprawnym procesie, zapewni wykonanie uregulowanych prawnie obowiązków oraz pomoże Państwu w kwestiach formalnych. Oferujemy:

  • wspacie w rejestracji Państwa firmy w systemie BDO,
  • wsparcie w złożeniu wniosku aktualizacyjnego,
  • generowanie rocznego sprawozdania o wytworzonych odpadach,
  • wystawienie karty ewidencji odpadów (KEO) oraz karty przekazania odpadów (KPO),
  • obliczenie wymaganych opłat wynikających z działalności Państwa firmy.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

biuro@gppekologia.pl

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu środowiskowym, które odbędzie się w dniach: 21-22 września 2023 r. w Copernicus Hotel Toruń pt.: Projekt unijnego rozporządzenia ws. opakowań, Dyrektywa SUP, system kaucyjny - nowe wyzwania dla przedsiębiorców w kontekście najnowszych i planowanych zmian prawnych.

Kluczowym celem szkolenia jest przekazanie wiedzy w zakresie uwarunkowań prawnych w obszarze ochrony środowiska oraz aspektów działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych i planowanych zmian prawnych. Podczas szkolenia skupimy się na analizie i omówieniu przyszłych wyzwań, jakie stoją przed recyklerami oraz przedsiębiorcami wprowadzającymi produkty w opakowaniach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem szkolenia, która znajdą Państwo TUTAJ.

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry