GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

03.12.2018 - COP 24 w Katowicach


Dziś w Katowicach rozpoczęło się Conferences of the Parties w skrócie COP, będzie to już 24 Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Obrady dotyczyć będą reguł wdrożenia globalnego paryskiego porozumienia klimatycznego czyli tzw.Paris Rulebook.

Podczas COP21 w 2015 roku pierwszy raz w historii wszystkie państwa będące członkami UNFCCC (z ang. Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu) wyznaczyły dwa główne cele. Jednym z nich jest utrzymanie wzrostu średniej globalnej temperatury poniżej 2°C, lub nawet 1,5°C w stosunku do epoki przedindustrialnej. Dodatkowo, powinniśmy dążyć do osiągnięcia równowagi między antropogenicznymi emisjami gazów cieplarnianych pochodzącymi ze źródeł i usuwaniem przez pochłaniacze w drugiej połowie obecnego wieku.

Polska prezydencja podczas szczytu klimatycznego w 2018 r. planuje skupić swój przekaz na 3 kluczowych tematach:
-> Technologia - rozwój przyjaznych klimatowi nowoczesnych rozwiązań, takich, jak m.in. elektromobilność,
-> Człowiek - czyli solidarna i sprawiedliwa transformacja społeczno-gospodarcza regionów przemysłowych,
-> Przyroda - m.in. wspomaganie dążenia do neutralności klimatycznej dzięki pochłanianiu CO2 przez lasy i grunty, czy poprzez zarządzanie gospodarką wodna.

Zawarte w Porozumieniu Paryskim cele są jasne lecz sposoby ich osiągnięcia są nadal nieokreślone. Te ogólne zasady muszą teraz znaleźć konkretne sposoby realizacji nad którymi będą pracowali dyplomaci całego świata w Katowicach czy im się uda? Dowiemy się już niedługo, COP24 potrwa do 14 grudnia.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie http://cop24.gov.pl/pl/

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry