GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

08.02.2024 - Do końca lutego masz obowiązek uiścić opłatę roczną za wpis do rejestru BDO


Przedsiębiorco! Do końca lutego masz obowiązek uiścić opłatę roczną za wpis do rejestru BDO!

Kogo dotyczy obowiązek?
Przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz autoryzowani przedstawiciele, baterie lub akumulatory, pojazdy, produkty w opakowaniach, opony i oleje smarowe, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań.

Jaka jest wysokość opłaty rocznej?

  • 100 zł dla mikroprzedsiębiorców
  • 300 zł dla pozostałych podmiotów

Gdzie uiścić opłatę?
Adresatem jest Urząd Marszałkowski. Opłaty uiszcza się na konto urzędu marszałkowskiego właściwego dla siedziby firmy lub miejsca zamieszkania.
Zgodnie z art. 57 ust. 7 ustawy o odpadach w przypadku prowadzenia przez przedsiębiorcę działalności, o której mowa w art. 50 ust. 1, w więcej niż jednym zakresie, przedsiębiorca ten uiszcza jedną opłatę rejestrową, najwyższą.

Prawidłowo opisany przelew powinien zawierać: nazwę i NIP/regon płatnika, okres za który dokonywana jest wpłata oraz rodzaj opłaty, np.: opłata roczna za rok … REJESTR BDO.

Przypominamy! Opłaty rocznej nie uiszcza się w roku, w którym została uiszczona opłata rejestrowa.

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry