GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

06.06.2018 - Dzień Ziemi 2018


24 kwietnia wsparliśmy organizację Międzynarodowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 12 we Wrocławiu.

Wraz z EKOLANDIA.EDUobdarowaliśmy dzieci z klas 1-3 naszymi książeczkami " O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" autorstwa Pani Jolanty Horodeckiej- Wieczorek.
Następnie, dzieci mogły uczestniczyć w kształceniu swojej świadomości ekologicznej przy czterech stanowiskach edukacyjnych:

I stanowisko - wykładowe, na nim zostały omówione kwestie segregacji odpadów oraz jak dbać o powietrze, wodę i rośliny.
II stanowisko - tworzenie torby ekologicznej - dzieci mogły zaprojektować swoją eko-torbę i zabrać ją do domu.
III stanowisko - gry ekologiczne - każde dziecko mogło zagrać w ekologiczne dobble, nakarmić głodnego krokodyla ekologicznymi listkami oraz zagrać w ekologiczne memory.
IV stanowisko - "produkcja tlenu" - Przy tym stanowisku zostało dzieciom zaprezentowane drzewo - a jak wiemy drzewa dają tlen, więc aby nasza akcja była zapamiętana przez dzieci na długi czas - każde dziecko otrzymało od nas bańki mydlane - które zostały puszczone w powietrze, a więc można było zaobserwować bańkowy deszcz, który unosił się w powietrzu i symbolizował właśnie coś wspaniałego czyli magiczny tlen który dają drzewa.
Na zakończenie dzieci mogły ułożyć olbrzymią mozaikę Ziemi z nakrętek po napojach.

Przy okazji udało nam się zebrać pudło baterii, cały pojemnik nakrętek oraz dwa worki elektrośmieci.
Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak wspaniałą akcję!

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry