GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

23.04.2020 - Dzień Ziemi 2020


22 kwiecień - to data upamiętniająca manifestację ekologiczną w której wzięło udział 20 milionów ludzi w 1970 roku. Obecnie na całym świecie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona a do Polski trafiła w 1990 roku.

Tegorocznym tematem przewodnim jest OZE - czyli odnawialne źródła energii.

Co to jest OZE?
"Są toalternatywne źródła energii, które w bardzo długiej perspektywie czasu są niewyczerpywalne a ich zasoby w miarę wykorzystywania nie ulegają uszczupleniu"

Oprócz energii wiatru, słońca i wody są również inne ciekawe rozwiązania na generowanie energii, która pozyskana w tradycyjny sposób wcale nie jest tania i łatwa, oto parę ciekawostek:

  1. Tłum ludzi - (niestety nie wskazane w obecnym czasie ;( ) - potrafi generować ciepło, które przechwytuje instalacja, która ogrzewa wodę w najbliższym budynku np. na stacjach kolejowych.
  2. Korzystanie z telefonu - pewien naukowiec wymyślił powłokę na telefon, która wytwarzałaby energię np. podczas pisania sms-ów. Może taka powłoka mogłaby się również sprawdzić na ulicach czy chodnikach?
  3. Wybuchy jezior - w niektórych miejscach na świecie pod dnem jezior zbiera się magma, dwutlenek, który odkładając się w wodzie może doprowadzić do wybuchu, energię możemy uzyskać za pomocą generatora, który będzie zbierał gazy z jeziora
Ideą Dnia Ziemi jest promowanie, szerzenie wiedzy ekologicznej, ale też działanie, które nie powinno być tylko symbolem, a dużym krokiem w celu poprawy na lepsze. Zacznijmy już dziś!

Może Wy macie jakieś pomysły na powstanie energii?

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry