GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

25.01.2019 - Honorowe Członkostwo


Rok temu mieliśmy przyjemność przyznać Honorowe Członkostwo Stowarzyszenia GPP Ekologia, Pani Jolancie Horodeckiej - Wieczorek autorki naszej bajki "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku".

Pani Jolanta Horodecka - Wieczorek urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim. Jest autorką literatury fantastycznej i ponad 160 bajek i baśni w wierszu i prozie, z czego ukazało się 55 tytułów, nakładem 865 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie utwory dla dzieci opatrzone są emblematem "BEZ PRZEMOCY".

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:


  • 2005 - Nagroda specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za bogaty i edukacyjny dorobek w dziedzinie literatury dziecięcej.
  • 2011 - Nagroda specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jw. List gratulacyjny dostępny na stronie autorki.
  • 2013 - Medal - odznaka honorowa "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ" przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • 2014 - "WIELKA ENCYKLOPEDIA POLONII ŚWIATA", w której autorka znalazła się z racji swej twórczości literackiej i szeroko pojętej działalności polonijnej.
  • 2015 - Dyplom z medalem wręczony pisarce przez Prezesa światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii w uznaniu zasług na rzecz współpracy z Polonią świata.
  • 2016 - Autorka została nominowana przez Sekretarza Generalnego Światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii na wiceprzewodniczącą komisji współpracy z polonijnymi dziennikarzami i pisarzami na terenie USA i Unii Europejskiej.

Pisarka odbywa wiele spotkań autorskich z dziećmi w kraju i poza granicami. Poprzez swoje bajki kształci takie wartości jak miłość do ludzi, ojczyzny, zwierząt, przyrody a także uczy jak pomagać sobie wzajemnie i jak unikać zagrożeń w dzisiejszym świecie. Pisarka chętnie pomaga dzieciom chorym i potrzebującym wsparcia. Jest ambasadorem w Hospicjum Dziecięcym w Mławie i Gdyni. Autorka przeprowadza także spotkania autorskie z młodzieżą i dorosłymi, głównie na temat najnowszych osiągnieć naukowych w dziedzinie astronomii, która jest jej pasją.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej autorki www.jhw.com.pl

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry