GPP Ekologia
Menufacebook

Edukacja ekologiczna

KSIĄŻECZKI I KOLOROWANKI

Książeczki edukacyjne "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" autorstwa Jolanty Hordeckiej - Wieczorek


W ramach działalności akcji "KOSMICZNA SEGREG-AKCJA", we współpracy z naszym członkiem Honorowym Panią Jolanta Hordecką - Wieczorek wydaliśmy sześć edukacyjnych książeczek pt. "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" z serii opowieści "Podróż po Orbicie Ziemi" dla dzieci.Poprzez książeczki pragniemy przekazać dzieciom wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz kształtować świadomość ekologiczną wsród najmłodszych.
Jedna z książeczek została wydana w języku polsko-ukraińskim na potrzeby najmłodszych, którzy przebywają w Polsce i komunikują się w języku ukraińskim.
Rozpoczęliśmy już pracę na ostatnią, nieopublikowaną treścią bajeczkiO kosmicznym ludku w babcinym ogródku"z serii opowieści z Kosmoludkiem w treści "Podróż do gwiezdnej krainy" autorstwa Jolanty Horodeckiej - Wieczorek.

Jolanta Hordecka-Wieczorek - wyjątkowa pisarka i poetka z Piotrkowa Trybunalskiego, autorka literatury
fantastycznej i ponad 160 bajek i baśni w wierszu i prozie, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 55
tytułów o nakładzie 865 tys. egzemplarzy. Większość utworów dla najmłodszych opatrzona jest embl ematem
"Bez przemocy".Pisarka jako członek wielu organizacji literacko-kulturalnych aktywnie współpracowała z Polonią na całym świecie. Laureatka wielu nagród,dyplomów i medali między innymi: medalu "Zasłużony dla Kultury Polskiej" i trzech Nagród Specjalnych otrzymanych od Ministra Kultury orazmedalu z dyplomem od Światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii, w którym pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji ds. Pisarzy i Dziennikarzy Polonijnych na terenie USA i Unii Europejskiej.
Jolanta Hordecka-Wieczorek z racji swojej twórczości i szeroko pojętej aktywności polonijnej znalazła się w dwóch encyklopediach. W 2014 roku w Wielkiej Encyklopedii Polonii Świata, a w roku 2020 w Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata Ambasadorowie Polonii. Pisarka uczestniczyła w wielu spotkaniach autorskich, zarówno z dziećmi w kraju, jak i po za jego granicami. Przekazywała na nich takie wartości jak: przyjaźń, wzajemna pomoc, miłość do ludzi, Ojczyzny, zwierząt i przyrody. Za pośrednictwem swoich baśniowych i bajkowych postaci, pokazywała jak w dzisiejszym świecie unikać zagrożeń i przemocy. Odbywała również spotkania z młodzieżą i dorosłymi. Poruszała na nich tematy najnowszych osiągnieć naukowych w kosmosie, które były Jej pasją. Była ambasadorem w dwóch Hospicjach dziecięcych w Mławie i Gdyni. Kobieta o wielkim sercu, z zaangażowaniem niosła pomoc chorym i potrzebującym, w szczególności dzieciom.
Uznana pisarka i ceniona działaczka społeczna zmarła 5 kwietna 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W pamięci sympatyków swojego talentu pozostanie jako niezwykły twórca, a także ciepła uśmiechnięta i życzliwa osoba.

W celu uhonorowania pamięci Pani Jolanty Hordeckiej-Wieczorek rozpoczęliśmy prace nad ostatnią, nieopublikowaną bajeczką o tematyce ekologii pt. "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" w treści "Podróż do gwiezdnej krainy" autorstwa Jolanty Hordeckiej-Wieczorek.

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry