GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

13.07.2018 - Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia i burzliwa debata o gospodarce odpadami


21 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia GPP Ekologia, następnego dnia w piątek, Przedstawiciele Zakładów Przetwarzania Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego wzięli udział w bardzo burzliwej debacie dotyczącej zmian w prawie o gospodarce odpadami. Tematami konwersacji była m.in. nowelizacja ustawy o odpadach i jej wpływ na rynek gospodarki odpadami. Obszernej analizie została również poddana ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Uczestnicy spotkania wyrazili swój pogląd na temat projektu ustawy o odpadach, ich zdaniem sposoby zaproponowane przez ustawodawcę wcale nie rozwiążą "palących problemów" m.in. zmiana zapisu ograniczenia czasu magazynowania odpadów z trzech lat do jednego roku może wręcz wywołać jeszcze gorsze skutki jak dotychczas.
Stowarzyszenie GPP zgłosiło w terminie swoje uwagi, które zawierają także propozycje rozwiązań mające na celu zabezpieczenie sytuacji na rynku gospodarki odpadami.

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry