GPP Ekologia
Menufacebook

aktualności

30.12.2022 - Zostań EKO-TRENDY przedsiębiorcą w gastronomii.


Zostań EKO-TRENDY przedsiębiorcą w gastronomii.

Świadomość ekologiczna wśród konsumentów stale wzrasta. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na podejście lokali gastronomicznych do kwestii ochrony środowiska oraz chętniej odwiedzają miejsca, które praktykują ekologiczne rozwiązania.
Zatem zadajmy sobie pytanie - jak zostać eko-trendy przedsiębiorcą w branży restauracyjnej?
Przedstawiamy Wam kilka naszych rad:

  1. Zrezygnuj z plastikowych produktów jednorazowego użytku. Wprowadź w swoim lokalu zasadę "słomki na życzenie".

  2. Oszczędzaj energię i wodę. Spraw, aby twój lokal był energooszczędny. Korzystaj z nowoczesnego sprzętu lub zacznij od mniejszych kroków i zmień oświetlenie na energooszczędne.

  3. Minimalizuj marnowanie żywności. Planuj zakupy i rozważnie wyposażaj lokal w produkty, rezygnując z kupowania "na zapas". Możesz również zachęcić klientów do zabierania na wynos swoich niezjedzonych porcji.

  4. Zapobiegaj zanieczyszczeniom powietrza. Regularnie poddawaj konserwacji separatory tłuszczu oraz utrzymuj strefę składowania odpadów w należytej czystości.

  5. Postaw na zrównoważoną i ekologiczną żywność od lokalnych dostawców.

Działań redukujących twój ślad węglowy jest znacznie więcej, my przedstawiliśmy tylko kilka z nich. Jako Stowarzyszenie GPP Ekologia chcemy wspierać zrównoważony rozwój i czujemy się zobowiązani do kształtowania proekologicznych nawyków wśród społeczeństwa.
Pragniemy wesprzeć Wasz biznes i przekazać Wam BEZPŁATNE książeczki i kolorowanki o tematyce ochrony środowiska dla najmłodszych klientów lokalu. Możecie razem z nami poszerzać świadomość ekologiczną wśród dzieci i nagradzać je za podejmowanie proekologicznych działań, na przykład poprzez rezygnację ze słomek.

Jeśli jesteście zainteresowani podjęciem eko-działań oraz chcecie razem z nami być odpowiedzialni za poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska wśród dzieci, napiszcie do nas -biuro@gppekologia.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony na Facebook`u -Stowarzyszenie GPP Ekologia.

zdjęcia

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie GPP Ekologia, ul. Aleje Jerozolimskie 155 lok 52, 02-326 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry